Rekrutacja:

 
5
LINK do rekrutacji
 
6
LINK do rekrutacji
 

 

Kontakt

Europejskie Centrum
Edukacyjno-Szkoleniowe "Vademecum”

ul. Poznańska 1, 48-300 Nysa

tel. 77 409 04 59

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Formularz kontaktowy >

Social Media

f  i  yt

Studia magisterskie

 

Zapraszamy na Jednolite 5-cio letnie studia magisterskie

Wyższej Szkoły Nauk Pedagogicznych w Warszawie filia w Nysie

 

 

Jednolite studia magisterskie na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna umożliwiają zdobycie kwalifikacji do zajmowania stanowiska nauczyciela przedszkola i klas I-III szkoły podstawowej a co za tym idzie prowadzenia wszystkich zajęć wynikających z podstawy programowej w klasach początkowych szkoły podstawowej i w przedszkolach.

 

Celem kształcenia jest przygotowanie studentów do wykonywania profesjonalnej  pracy nauczyciela przedszkola i klas I-III szkoły podstawowej, zarówno  w zakresie organizacji tej pracy jaki i prowadzenia zajęć dydaktycznych. Proces kształcenia przygotowuje do realizacji zadań nauczyciela zarówno ze strony merytorycznej jak i w obszarze poszczególnych metodyk. Program studiów uwzględnia także pracę z dziećmi i uczniami o szczególnych potrzebach edukacyjnych. Jest to program interdyscyplinarny, łączący różne dyscypliny naukowe, bazujący na współczesnych koncepcjach edukacyjnych.

 

Profil studiów jest ukierunkowany głównie na zdobycie praktycznych umiejętności. Zajęcia praktyczne są prowadzone przez osoby posiadające zarówno wiedzę teoretyczną jaki i praktyczną niezbędną do późniejszej pracy w zawodzie. Są to nauczyciele akademiccy pracujący aktualnie w zawodzie, dyrektorzy szkół, dyrektorzy poradni psychologiczno-pedagogicznych i inni. W programie studiów są także wizyty studyjne i zajęcia w wyróżniających się placówkach szkolnych i przedszkolnych.

Kształcenie w ramach studiów na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, trwa 5 lat i obejmuje 10 semestrów.

 

Absolwenci kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna zostaną wyposażeni w solidną wiedzę niezbędną do wykonywania zawodu nauczyciela wychowania przedszkolnego oraz wczesnoszkolnego w placówkach oświatowych i edukacyjnych oraz prowadzenia wszystkich zajęć wynikających z podstawy programowej w klasach początkowych szkoły podstawowej i w przedszkolach.

 

 

UWAGA! Dla osób posiadających tytuł zawodowy licencjata Pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej istnieje możliwość zaliczenia treści programowych podczas rekrutacji na jednolite studia magisterskie na tym kierunku w roku akademickim 2019/20 i w konsekwencji uzyskania tytułu magistra (absolwenta studiów jednolitych magisterskich kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna) w 4 semestry. Więcej informacji w Dziekanacie Uczelni, a także na stronie internetowej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod adresem https://www.gov.pl/web/nauka/studiujesz-pedagogike-przedszkolna-i-wczesnoszkolna-przeczytaj-te-informacje

 

 

REKRUTACJA

 

 

PROCEDURA REKRUTACJI

Na studia pięcioletnie jednolite magisterskie na kierunkach Pedagogika specjalna i Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna przyjęci mogą być wszyscy kandydaci będący absolwentami szkół średnich, posiadający świadectwo dojrzałości, a także absolwenci studiów pierwszego lub drugiego stopnia dowolnej Uczelni.

 

Kandydat na studia wypełnia i składa następujące dokumenty:

 1. Kwestionariusz osobowy kandydata na studia
 2. Umowę o kształcenie w dwóch egzemplarzach
 3. Oryginał lub odpis świadectwa dojrzałości;
 4. Podpisany akt ślubowania;
 5. Dwa zdjęcia w formacie do legitymacji;
 6. Potwierdzenie dokonania opłaty rekrutacyjnej (85 zł);
 7. Potwierdzenie dokonania opłaty za elektroniczną legitymację studencką (22 zł);

 

 

DOKUMENTY REKRUTACYJNE

 1. Kwestionariusz osobowy kandydata na studia
 2. Umowa o kształcenie
 3. Ślubowanie studenta Wyższej Szkoły Nauk Pedagogicznych

 

 

OPŁATY

Zgodnie z Zarządzeniem Wyższej Szkoły Nauk Pedagogicznych w Warszawie z dnia 15 maja 2019 r. wysokość opłat czesnego w Uczelni dla studentów rozpoczynających kształcenie w roku akademickim 2020/2021 jest następująca:

 

 

Studia jednolite magisterskie na kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna:

 • I i II semestr – 1890 zł, kolejne semestry 1990 zł

 

Terminy wnoszenia opłat:

 • przy płatności jednorazowej do 15 października każdego roku akademickiego;
 • przy płatnościach semestralnych najpóźniej do 15 października (w semestrze zimowym) oraz do 15 lutego (w semestrze letnim);
 • przy płatnościach ratalnych najpóźniej do 30 września / 15 października/ 15 listopada / 15 grudnia / 15 stycznia / 15 lutego / 15 marca / 15 kwietnia / 15 maja /15 czerwca.

 

 

Dane teleadresowe:
WSNP Filia Nysa
48-300 Nysa, ul. Poznańska 1

 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • 77 435 12 54 wew. 23, 24
 • 77 409 04 58
 • 77 409 04 59
 • 691 564 567

Aktualności

Placówka Doskonalenia Nauczycieli Vademecum została wyłoniona w drodze konkursu do realizacji bezpłatnego projektu grantowego dla nauczycieli pn. „Cyfrowe VADEMECUM nauczyciela w opolskich i dolnośląskich szkołach” w ramach projektu „Lekcja:Enter.

 

Projekt ten będzie realizowany na terenie województw: opolskiego i dolnośląskiego w terminie
od 1 września 2020 do 28 lutego 2022.

 

Więcej informacji na temat projektu

 

www.lekcjaenter.vademecum.nysa.pl

 

 

Atuty ECES Vademecum

Prestiż instytucji szkoleniowej – wysoko notowana przez: jednostki samorządu terytorialnego, instytucje edukacyjne, odbiorców oferty edukacyjnej, wykładowców, partnerów  Więcej

Opinie uczestników studiów:

"Wykwalifikowana kadra, ciekawe kierunki studiów, interesujące zajęcia, przyjazna atmosfera, panie z sekretariatu uprzejme i pomocne :), a do tego możliwość zdobycia dodatkowych certyfikatów. Serdecznie polecam!"

Opinie uczestników kursów:

"Interesujące zajęcia, wymiana informacji i doświadczeń; pełne zadowolenie z jakości kształcenia"

Wyróżnienia

     edukacji logo 2020 200  akredytacja KO 

                    Logo regular 2020

Wyższa Szkoła Teologiczno-Humanistyczna

Punkt konsultacyjny w Nysie

zobacz...

 

         
Wynajem sal
       

zobacz...

 

Centrum Edukacyjne
www.poznanska.nysa.pl

zobacz ...