Kontakt

Europejskie Centrum
Edukacyjno-Szkoleniowe "Vademecum”

ul. Poznańska 1, 48-300 Nysa

tel. 77 409 04 59

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Formularz kontaktowy >

Social Media

f  i  yt

Dla nauczycieli

 

 


 

 

Oferta kształcenia dla nauczycieli

 

Nauczyciel XXI wieku to pedagog, który stale doskonali swoje umiejętności, wciąż poszukując nowych metod i technik pracy, często w oparciu o nowoczesne technologie aby uczyć skutecznie i efektywnie.
Aby sprostać tym edukacyjnym wymogom XXI wieku niezbędne są różne formy kształcenia i dokształcania nauczycieli. Mogą to być studia licencjackie, magisterskie czy też jednolite studia magisterskie. Po uzyskaniu tytułu licencjata bądź magistra, absolwenci różnych pedagogicznych uczelni mogą kontynuować naukę na studiach podyplomowych w zakresie szczegółowych zagadnień. Specjalistyczna kadra pedagogów oraz warsztatowo prowadzone zajęcia pomagają im zarówno poszerzyć wiedzę na dany temat jak też zdobyć praktyczne umiejętności oraz doświadczenie.

 

 

STUDIA PODYPLOMOWE DLA NAUCZYCIELI

 

Placówka Doskonalenia Nauczycieli Vademecum poprzez współpracę z renomowanymi uczelniami wyższymi oferuje nauczycielom pedagogiczne studia podyplomowe. Cieszą się one niezmierną popularnością wśród kandydatów na studia dzięki temu iż łączą wiedzę akademicką z wiedzą praktyczną dotyczącą konkretnego kierunku studiów. Nasza oferta edukacyjna jest ciągle uaktualniana i zaspokaja oczekiwania nawet najbardziej wymagającego studenta. Kierunkami cieszącymi się największym zainteresowaniem studenta są: Oligofrenopedagogika, Autyzm, Integracja sensoryczna, Tyflopedagogika, Surdopedagogika, Zarządzanie Oświatą i wiele innych.
PDN Vademecum nie ogranicza się tylko do kształcenia nauczycieli. W swojej ofercie posiada także różne mniejsze formy dokształcające nauczycieli. Są to zarówno formy płatne jak i bezpłatne.

 

 

Oferta kształcenia nauczycieli

 

WSPARCIE NAUCZYCIELI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I PONADPODSTAWOWYCH

 

Flagowym bezpłatnym projektem PDN Vademecum kształcącym nauczycieli jest wyjątkowy projekt grantowy dla nauczycieli pn. „Cyfrowe VADEMECUM nauczyciela w opolskich i dolnośląskich szkołach” w ramach projektu „Lekcja:Enter”. Projekt ten ma na celu wsparcie nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych poprzez wyposażenie ich w narzędzia cyfrowe i aktywne metody nauczania. PDN Vademecum zostało wyłonione do realizacji tego projektu w drodze konkursu ogłoszonego w marcu 2020 r. przez Fundację Orange wraz z partnerami: Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Instytutem Spraw Publicznych.

 

 

SZKOLENIA I KURSY DLA NAUCZYCIELI

 

Ponadto PDN Vademecum oferuje 54 propozycje szkoleń dla nauczycieli zarówno w formule otwartej jak i zamkniętej poruszające wiele aktualnych problemów oświatowych jak np. Agresja elektroniczna cyberbullying -ryzykowne zachowania dzieci i młodzieży w świecie nowych mediów, Bezpieczeństwo w szkole, Nadpobudliwość psychoruchowa u dzieci i młodzieży (ADHD), Problemy z czytaniem i pisaniem u uczniów (zastosowanie metody Antares), Rewalidacja indywidualna, Troska o zdrowie psychiczne nauczycieli czyli jak nie stracić motywacji do nauki i wiele innych. Dodatkowo PDN Vademecum oferuje kursy kwalifikacyjne, szkolenia turystyczne dla nauczycieli jak np. kierownik wycieczek szkolnych czy też szkolenia BHP

Nowy partner ECES Vademecum

Nowy partner ECES Vademecum – Akademia WSB z Dąbrowy Górniczej  jedna z najlepszych uczelni w Polsce już w Nysie.

Miło mi poinformować Państwa, iż do grona uczelni współpracujących z ECES Vademecum dołączyła jedna z najlepszych uczelni w Polsce Akademia WSB z Dąbrowy Górniczej. Akademia WSB (do 15 kwietnia 2018 r. Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej) jest akademicką uczelnią wyższą, która posiada uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego oraz 3 uprawnienia do nadawania stopnia doktora w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości, pedagogiki oraz nauki  o bezpieczeństwie. Więcej

Bezpłatne szkolenia Vademecum

ECES Vademecum w dniach od 18-09-2021 do 25-09-2021 zorganizowało Tydzień Bezpłatnych Szkoleń Vademecum. Inicjatywa ta powstała z myślą o osobach pragnących poszerzyć swoje kompetencje i rozwinąć umiejętności. Wśród tematów szkoleń znalazły się tematy, które spotkały się z dużym zainteresowaniem nauczycieli, a także tematy poświęcone rozwojowi osobistemu, marketingowi, ekonomii, zdrowiu czy tez urodzie.

 

Szkolenia TBS spotkały się z olbrzymim zainteresowaniem odbiorców. Ilość osób biorących udział w szkoleniach w większości szkoleń przekraczała 100 osób. Szkolenia prowadzone były on-line w formie webinariów i opierały się na praktycznej wiedzy ekspertów-wykładowców ECES Vademecum. Więcej

Opinie uczestników studiów:

"Wykwalifikowana kadra, ciekawe kierunki studiów, interesujące zajęcia, przyjazna atmosfera, panie z sekretariatu uprzejme i pomocne :), a do tego możliwość zdobycia dodatkowych certyfikatów. Serdecznie polecam!"

Opinie uczestników kursów:

"Polecam w 100% szkole, szczególnie studia podyplomowe - wykwalifikowana kadra, zajęcia maksymalnie praktyczne:)Oczywiście miłe Panie w dziekanacie i zawsze pomocne;)"

Wyróżnienia

     edukacji-2021-logo-400  akredytacja KO 

                    Logo regular 2020

Wyższa Szkoła Teologiczno-Humanistyczna

Punkt konsultacyjny w Nysie

zobacz...

 

         
Wynajem sal
       

zobacz...

 

Centrum Edukacyjne
www.poznanska.nysa.pl

zobacz ...