Rekrutacja:

 
5
LINK do rekrutacji
 
6
LINK do rekrutacji
 

 

Kontakt

Europejskie Centrum
Edukacyjno-Szkoleniowe "Vademecum”

ul. Poznańska 1, 48-300 Nysa

tel. 77 409 04 59

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Formularz kontaktowy >

Social Media

f  i  yt

Kursy zawodowe

 

Kursy fotografii cyfrowej

 

Wyższa Szkoła Teologiczno-Humanistyczna zaprasza na kursy (warsztaty)  fotografii cyfrowej:

 1. Kurs fotografii cyfrowej poziom I – dla początkujących
 2. Kurs fotografii cyfrowej poziom II – dla średniozaawansowanych
 3. Kurs fotografii cyfrowej – oferta kompleksowa 48 h
 4. Kurs plenerowo-studyjny

 

OPISY WARSZTATÓW:

 

Warsztaty fotografii prowadzi Przemysław Pawlik Właściciel w AP PAWLIK PHOTOGRAPHY, podróżnik.
Miłośnik fotografii podróżniczej, przyrodniczej i reportażowej. Autor wielu wystaw fotograficznych pokazywanych w kraju i za granicą min z wypraw do Australii czy Maroka. Od 20 lat zawodowo zajmujący się fotografią ślubną i reportażową oraz rodzinną i reklamową. Prowadzi kursy fotograficzne dla początkujących i zaawansowanych dotyczące fotografii jak i obsługi programów Lightroom i Photoshop. Współpracował przy projekcie ON-OF przy obchodach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 , gdzie był odpowiedzialny za przygotowanie mobilnej wystawy oraz za przeprowadzenie warsztatów fotograficznych.

 

 

Kurs fotografii cyfrowej poziom I – dla początkujących
Pierwszy poziom kursu fotografii cyfrowej skierowany jest do każdego, kto chce się nauczyć robić lepsze zdjęcia oraz bardziej świadomie wykorzystywać aparat cyfrowy. Program zajęć jest przy tym tak ułożony, aby każdy uczestnik – bez względu na to jaki aparat i jak długo go posiada – mógł w pełni rozwijać swoje umiejętności. Z warsztatów tych skorzystają więc zarówno osoby, zamierzające dopiero rozpocząć swoją przygodę z fotografią, jak i praktykujący już fotoamatorzy, którzy chcą uporządkować zdobytą do tej pory wiedzę.

 

Ramowy program kursu:
1h Podstawowe pojęcia związane z aparatem fotograficznym
2h Czas , przysłona głębia ostrości i kompozycja
3h Kadrowanie
4h Obiektywy rodzaje i zastosowanie
5h Perspektywa, światło, ruch na zdjęciach
6h Lampa błyskowa podstawy
7h Praca w studiu podstawy
8h Photoshop podstawy RAW vs JPG
9h Praca z kolorem fotografia C-B, sepia, kolor
10h Drukowanie w domu podstawy


Warsztaty składają się z teorii oraz z praktyki.

 

Cena warsztatów: 250 zł (2 spotkania po 5h razem 10 h warsztatów)
 

 

Kurs fotografii cyfrowej poziom II – dla średniozaawansowanych
Drugi poziom kursu fotografii cyfrowej skierowany jest dla osób które pragną pogłębić swoją dotychczasową wiedzę na temat fotografii oraz metod fotografowania. Osoby, które czują niedosyt i pragną zaznać nowych atrakcji .  Warsztaty te są formą uzupełnienia poziomu I.  
Warsztaty te mają na celu przede wszystkim część praktyczną. Po wstępnym zapoznaniu się z teorią przechodzimy do wykorzystania naszych aparatów, każdy będzie mógł sprawdzić się w roli fotografa jak i również modela, pozując pozostałym uczestnikom. Następnie plener, krajobraz miejski, street photo. Następnie współpraca wszystkich uczestników warsztatów, wszyscy razem tworzymy wspólny dokument o Nysie, w połączeniu z Waszymi zdjęciami, który będzie odzwierciedlenie Waszej pracy, wiedzy jaką zgromadziliście podczas warsztatów.

Warsztaty są kompleksowym przygotowaniem do samodzielnej pracy, dają kompendium wiedzy niezbędnej każdemu fotografikowi, a jednocześnie wskazują kierunki samorozwoju kursantów. Prowadzone są przez specjalistów i profesjonalnych fotografików, a oddane do dyspozycji kursantów zaplecze techniczne gwarantuje najwyższy i komfortowy poziom nauki.

 

W programie:

studium portretu i krajobrazu. zajęcia odbywają sie w trzech blokach:

 • krajobraz, miasto, reportaż
 • portret w krajobrazie
 • portret w studiu

 

Cena warsztatów:

 • 300 zł (10 h warsztatów),
 • 250 zł  -  dla uczestników I poziomu

 

 

Kurs fotografii cyfrowej – oferta kompleksowa 48 h
Zajęcia będą się odbywać się w 6 blokach po 8 godzin lekcyjnych czyli po 6 godzin zegarowych, przez 3 weekendy (sobota-niedziela). Ostatni blok zajęć to blok, który będzie wernisażem, podczas którego każdy z uczestników będzie miał okazję powiedzenia kilku słów przed zgromadzonymi gośćmi na temat swojego zdjęcia.

 

1 blok - podstawy
Fotografia - rys historyczny. Podstawowe pojęcia dla fotografii cyfrowej i analogowej (czas ekspozycji, głębia ostrości, pomiar światła, ogniskowa obiektywu, kompozycja, błędy fotograficzne, kompresja, zapis cyfrowy, format, balans bieli).  Powstawanie zdjęć. Aparat fotograficzny - rodzaje i budowa. Urządzenia współpracujące z aparatem fotograficznym. Przegląd aparatów dostępnych na rynku pod kątem możliwości i zastosowań. Praca z aparatem fotograficznym:

 • przesłona jako wyznacznik głębi ostrości
 • czas otwarcia migawki jako wyznacznik ruchu
 • ustalanie ekspozycji
 • korekcja ekspozycji
 • bracketing
 • ekspozycja automatyczna, półautomatyczna oraz manualna
 • rodzaje autofokusa
 • czułość, zdjęcia seryjne
 • programy aparatu

Kompozycja. Zasady prawidłowego kadrowania. Złoty podział. Plan pierwszy i plany dalsze. Ustalenie punktu widzenia. Perspektywa i skala.

 

2 blok - praca z aparatem - światło
Oświetlenie. Oświetlenie naturalne i sztuczne. Realizowanie zdjęć pod światło oraz efekt czerwonych oczu – jak sobie z tym poradzić? Lampy błyskowe. Profesjonalne światło w studiu. Techniki doświetlające, praca blendą.

 

3 blok - techniki specjalne - praca z aparatem
Zajęcia w plenerze; architektura: krajobraz miejski, ulice, budynki, pomniki, panorama; pejzaż: krajobraz równinny, słońce, chmury; człowiek w fotografii: portret, reportaż; przyroda: kwiaty, drzewa, zwierzęta

 

4 blok - multimedia
Praca z programami do obróbki zdjęć. Zarządzanie kolorem, edycja zdjęcia do druku. Prezentacja najważniejszych programów na rynku - ich plusy i minusy oraz alternatywy. Programy darmowe, edukacyjne – który z nich wybrać?

 

5 blok - wymyślona przez nas sesja
Realizacja sesji, praca z aparatem, utrwalenie wiadomości poprzez skorzystanie z całej wiedzy nabytej w trakcie kursu.

 

6 blok – wernisaż
Wystawa zdjęć, rozdanie dyplomów oraz przygotowanych plików pdf nagranych na płyty DVD z wiadomościami z warsztatów oraz pracami kursantów.

 

Cena kursu:

 • 800 zł (48 h warsztatów)

 


KURS PLENEROWO-STUDYJNY

 • 300 zł (2 spotkania po 5h razem 10 h warsztatów)
 • 250 zł  -  dla uczestników poprzednich warsztatów

 

 

Informacje:

Wszelkie informacje na temat kursów dostępne są w Biurze Rekrutacji WSTH p.k. Nysa ul. Poznańska 1 lub pod numerami telefonów: 77 435 12 54 wew. 24, 721 860 739.

Aktualności

Placówka Doskonalenia Nauczycieli Vademecum została wyłoniona w drodze konkursu do realizacji bezpłatnego projektu grantowego dla nauczycieli pn. „Cyfrowe VADEMECUM nauczyciela w opolskich i dolnośląskich szkołach” w ramach projektu „Lekcja:Enter.

 

Projekt ten będzie realizowany na terenie województw: opolskiego i dolnośląskiego w terminie
od 1 września 2020 do 28 lutego 2022.

 

Więcej informacji na temat projektu

 

www.lekcjaenter.vademecum.nysa.pl

 

 

Atuty ECES Vademecum

Prestiż instytucji szkoleniowej – wysoko notowana przez: jednostki samorządu terytorialnego, instytucje edukacyjne, odbiorców oferty edukacyjnej, wykładowców, partnerów  Więcej

Opinie uczestników studiów:

"Polecam w 100% szkole, szczególnie studia podyplomowe - wykwalifikowana kadra, zajęcia maksymalnie praktyczne:)Oczywiście miłe Panie w dziekanacie i zawsze pomocne;)"

Opinie uczestników kursów:

"Uczelnia godna polecenia. Studia licencjackie i magisterskie - warto spróbować, by stać się lepszym"

Wyróżnienia

     edukacji logo 2020 200  akredytacja KO 

                    Logo regular 2020

Wyższa Szkoła Teologiczno-Humanistyczna

Punkt konsultacyjny w Nysie

zobacz...

 

         
Wynajem sal
       

zobacz...

 

Centrum Edukacyjne
www.poznanska.nysa.pl

zobacz ...