Kontakt

Europejskie Centrum
Edukacyjno-Szkoleniowe "Vademecum”

ul. Poznańska 1, 48-300 Nysa

tel. 77 409 04 59

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Formularz kontaktowy >

Social Media

f  i  yt

Dla branży turystycznej

 


 

 

Oferta kształcenia dla branży turystycznej

 

Przedsiębiorstwo turystyczne to przedsiębiorstwo usługowe w którym czynnik ludzki pełni rolę wyjątkową. Pracownicy firm turystycznych wnoszą do firmy swoją wiedzę, kompetencje, umiejętności, własne systemy wartości. Niezmiernie istotne jest zatem odpowiednie przygotowanie tych kadr dla potrzeb obsługi ruchu turystycznego, aby mogli oni świadczyć usług najwyższej jakości. System kształcenia jest dość rozbudowany zarówno w zakresie oferowanych kierunków, jak i specjalności. Olbrzymie znaczenie w tym systemie ma kształcenie na poziomie szkolnictwa wyższego, w postaci studiów licencjackich, magisterskich czy podyplomowych ale także na poziomie szkolnictwa policealnego w formie kwalifikacyjnych kursów zawodowych jak chociażby Technik turystyki na obszarach wiejskich. Dopełnieniem tej oferty są kursy zawodowe kształcące w zawodach:

  • Pilot wycieczek
  • Wychowawca wypoczynku
  • Kierownik wypoczynku
  • Kierownik wycieczek szkolnych
  • Przewodnik turystyczny

 

 

STUDIA LICENCJACKIE Z TURYSTYKI ŚRÓDZIEMNOMORSKIEJ

 

Studia Licencjackie Wyższej Szkoły teologiczno-Humanistycznej pk. Nysa prowadzone są w Instytucie Turystyki w specjalnościach: Turystyka śródziemnomorska oraz Turystyka śródziemnomorska z elementami turystyki uzdrowiskowej i SPA. Studia te prowadzone są w formie 3 letnich studiów licencjackich oraz studia ze specjalnym programem dla posiadających maturę Absolwentów szkół policealnych turystycznych i hotelarskich (realizowane jako indywidualny tok studiów).

 

 

Oferta kształcenia turystyka i rekreacja

STUDIA MAGISTERSKIE Z TURYSTYKI I REKREACJI

 

W dniu 25 czerwca 2007 roku Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa W Katowicach oraz Wyższa Szkoła Teologiczno-Humanistyczna w Podkowie Leśnej podpisały umowę o współpracy w zakresie uzupełniających studiów magisterskich. Dzięki zastosowaniu łączy światłowodowych, które połączyły siedzibę główną GWSH w Katowicach z Nysą zajęcia odbywają się w Nysie w budynku Wyższej Szkoły Teologiczno-Humanistycznej przy ulicy Poznańskiej 1 w bardzo dobrze wyposażonych salach dydaktycznych.
Turystyka i Rekreacja - to interdyscyplinarny kierunek studiów pozwalający na zdobycie wiedzy z zakresu nauk przyrodniczych, społecznych i ekonomicznych, a także nauk o zdrowiu i kulturze fizycznej skierowany do osób zainteresowanych organizacją przedsięwzięć w zakresie wypoczynku, turystyki i rekreacji. Studia magisterskie realizowane są w Nysie w specjalnościach:

  • Menedżer turystyki międzynarodowej
  • Odnowa biologiczna
  • spa & wellness
  • Planowanie dietetyczne w sporcie
  • turystyce i rekreacji

 

 

KURSY ZAWODOWE TURYSTYCZNE

 

Kursy zawodowe w kształceniu specjalistów z turystyki pełnią niezwykle ważną rolę. To na nich bowiem można się nauczyć być Pilotem czy Przewodnikiem wycieczek. Po Kursie wychowawców wypoczynku można pełnić funkcję opiekuna grup kolonijnych a po kursie kierownika wycieczek można uczestniczyć w wycieczkach szkolnych w charakterze opiekuna uczniów na wycieczkach szkolnych.

Nowy partner ECES Vademecum

Nowy partner ECES Vademecum – Akademia WSB z Dąbrowy Górniczej  jedna z najlepszych uczelni w Polsce już w Nysie.

Miło mi poinformować Państwa, iż do grona uczelni współpracujących z ECES Vademecum dołączyła jedna z najlepszych uczelni w Polsce Akademia WSB z Dąbrowy Górniczej. Akademia WSB (do 15 kwietnia 2018 r. Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej) jest akademicką uczelnią wyższą, która posiada uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego oraz 3 uprawnienia do nadawania stopnia doktora w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości, pedagogiki oraz nauki  o bezpieczeństwie. Więcej

Bezpłatne szkolenia Vademecum

ECES Vademecum w dniach od 18-09-2021 do 25-09-2021 zorganizowało Tydzień Bezpłatnych Szkoleń Vademecum. Inicjatywa ta powstała z myślą o osobach pragnących poszerzyć swoje kompetencje i rozwinąć umiejętności. Wśród tematów szkoleń znalazły się tematy, które spotkały się z dużym zainteresowaniem nauczycieli, a także tematy poświęcone rozwojowi osobistemu, marketingowi, ekonomii, zdrowiu czy tez urodzie.

 

Szkolenia TBS spotkały się z olbrzymim zainteresowaniem odbiorców. Ilość osób biorących udział w szkoleniach w większości szkoleń przekraczała 100 osób. Szkolenia prowadzone były on-line w formie webinariów i opierały się na praktycznej wiedzy ekspertów-wykładowców ECES Vademecum. Więcej

Opinie uczestników studiów:

"Polecam w 100% szkole, szczególnie studia podyplomowe - wykwalifikowana kadra, zajęcia maksymalnie praktyczne:)Oczywiście miłe Panie w dziekanacie i zawsze pomocne;)"

Opinie uczestników kursów:

"Uczelnia godna polecenia. Zajęcia prowadzone przez profesjonalną kadrę nauczycielską. Dzięki tej szkole mogę łączyć naukę z życiem prywatnym oraz zawodowym"

Wyróżnienia

     edukacji-2021-logo-400  akredytacja KO 

                    Logo regular 2020

Wyższa Szkoła Teologiczno-Humanistyczna

Punkt konsultacyjny w Nysie

zobacz...

 

         
Wynajem sal
       

zobacz...

 

Centrum Edukacyjne
www.poznanska.nysa.pl

zobacz ...